Islam for all-الإسلام للجميع

Questo sito e' protetto con
Norton Safe Web


Faqa e Femijeve

شاطر
avatar
WAHIBA
che Allah lo ricompensi
che Allah lo ricompensi

Sesso : انثى

Numero di messaggi : 67

religion Faqa e Femijeve

مُساهمة من طرف WAHIBA في الأحد 26 ديسمبر - 13:05:18

Ne Emer te Allahut, Meshiruesit, Meshireberesit
Çfare te themi kur...?


 • fillojme te bejme diçka? - Bismilah (Ne emer te Allahut)


 • fillojme te hame? - Bismilah


 • mbarojme se ngreni? - Elhamdulilah.


 • teshtijme? - Elhamudlilah


 • degjojme dike te teshtije? - Jerhamukallah.


 • takohemi me dike? - Es-selamu alejkum!


 • dikush na pershendet me 'Es-selamu alejkum'? - Ue alejkum selam.


 • shohim dicka te mrekullueshme apo te bukur? - Subhan'Allah.


 • shikojme dicka qe na pelqen? - Masha Allah.


 • duam te bejme diçka me vone (ne te ardhmen)? - Insha'Allah.


 • bejme ndonje plan? - Insha'Allah (Nese do Allahu).


 • bejme ndonje gabim? - Estagfirullah (O Zot, me fal).


 • dikush na jep diçka? - Xhezakallah Hajr (Allahu te shperblefte me te mira).


 • kemi frike? - Eudhu bilah.

Lojë:
Rregulloni gërmat që të formoni emrat e Profetëve
1. asMu


2. muneSlia


3. edmA


4. ilsmIa


5. udmhaeM6. suJfu


7. nHrua


8. ihbmIra


9. zdIri


10. buEj


Përgjigjet e sakta:


1. Musa

2.
Suleiman

3.
Adem

4.
Ismail

5.
Muhamed


6.
Jusuf

7.
Harun

8.
Ibrahim

9.
Idriz

10.
Ejub

Ngjyros xhamine

pastaj printo figuren dhe ngjyros.  الوقت/التاريخ الآن هو الأربعاء 20 مارس - 10:22:14